BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neparašytas eilėraštis Užupiui

Turbūt kiekvienas nors šiek tiek įsimylėjęs Vilnių yra parašęs eilėraštį apie Užupį. Nors mintyse. Viename jo stulpelyje aprašyčiau nekantrius dviejų jaunų žmonių žingsnius, kurie prieš dešimtmetį bandė kuo lėčiau išvaikščioti Užupio gatveles. Kitame prisiminčiau Ivanauskaitę ir laikus kai gyvendamas Markučiuose turėjau privilegiją kasdien Užupio gatvelėmis ir šerti visą gaują alkanų Užupio vadovių – kačių. Taip pat aprašyčiau visus Užupio tiltus ir Vilnelės melodiją. Tą maištingą ir sraunų Vilniaus jausmą. O finale susitikčiau mirtį Bernardinų kapinėse.

Šiandien, pasimatavęs Napoleono epochos kareivio uniformą nusprendžiau, kad laiku keliavau pakankamai, kad vėl pasileisčiau Užupio gatvelėmis. Ir tai nuostabu. Nebijančios žiemos vištos tarp mandarinų žievių, ryškių kaip gėlės sniege. Šunys, retai matantys praeivius ir džiaugsmingai lojantys ir namelis medyje šalia Vilnelės. Tušti ir apleisti gargarai ir kylantys nauji prabangūs rūmai. Ir viso to centre Bernardinų kapinės.

Bernardinų kapinės kaip užmiršta Bernardinų sodo ir bažnyčios sesė. Jei anuos nuolat lanko šimtai žmonių ir fotoaparatų tai šiose kapinėse retai sutiksi žmogų. Padėka tam, kuris išrinko vietą šioms kapinėms. Kalnas su puikiu vaizdu, juosiamas Vilnelės kilpos, galėjo būti puiki vieta rūmams, o tapo amžino poilsio vieta. Kai jos buvo įkurtos aplink buvo tušti laukai, o dabar be perstojo burzgia mašinos. Aplink kapinės taip pat nerimsta ekskavatoriai, griauna namus, kurių statytojai miega kapinėse. Statytojai turbūt tikėjosi, kad jų namai stovės ilgiau už jų kapus, deja, suirę antkapiai su tylia užuojauta stebi griūvančius namus.

Vieni amžinybės simboliai lieka, kitus keičia nauji ir modernus Užupio veidai. Bet pastatai nesukuria mums saugumo. Pažvelgiau į kriptą vidury kapinių. Jos statytojai tikėjosi ilsėtis oriau ir saugiau nei kiti, ne tokie turtingi. Deja, pro išdaužytus langus gyvieji užpylė kriptą šiukšlėmis. Turto paradoksas. Šypsojausi kartu su kapinių priežiūros tarnybą atliekančiomis varnomis. Palikau šį laiko koridorių, pamojavau klasiokui gyvenančiam kitoje gatvės pusėje ir atsisveikinau su Užupiu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą